Skip to content

TEREYAĞLI ERİŞTE

makarna

Nefis bir lezzet tereyağlı erişte tarifi.Bu ev yapımı makarna size börek lezzetini andıracak.Her zaman doğal ve sağlıklı gıdaları tüketme taraftarı olarak makarnaya ulaşmak çok kolay olsa bile bunu da hazır almak yerine kendimiz evde yapmamız gerektiğini düşüyorum.

Ev yapımı makarna tüketiyoruz.

Her türlü ana yemeğin yanına çok da güzel bir tamamlayıcı olabilir.Pişirdikten sonra içine biraz beyaz peynir karıştırırsanız mis gibi yalancı su böreği de olur kendisi.Ya da şöyle güzel bir domates sosu döktük mü üzerine bitirene kadar kalkılmaz sofradan.Vakti olmayan ama güzel de bir şeyler yemek isteyenlerinde kurtarıcısı olabilir.Özellikle kış günlerinde tereyağının mis gibi kokusu ile de birleşince bize çocukluğumu hatırlatan lezzetlerden biri haline gelir.Ve bu lezzete ulaşmak için de sadece 10 veya 15 dakikaya ihtiyacınız var.Ölçümüz ise 1 su bardağı erişte için 1.5 su bardağı su olacak.

4 KİŞİLİK ERİŞTE TARİFİ İÇİN MALZEMELER

2 su bardağı erişte,

3 su bardağı kaynamış su,

2 yemek kaşığı tereyağ

1 yemek kaşığı sıvı yağ

Damak tadınıza göre bir miktar tuz.

EV YAPIMI MAKARNA NASIL PİŞİRİLİR ?

1.Pilav yaptığınız bir tencereyi orta ateşe alalım.

2.Tereyağ ve sıvı yağı ekleyelim.İki yağı aynı eklememiz tereyağının yanmasını engelleyecektir.Bunu diğer tariflerinizde de tereyağının yanmasını engellemek için bu şekilde yapmaya özen gösteriniz.

3.Yağlar eriyip biraz ısınınca erişteleri tencerenize ekleyip eriştenin rengi hafif bir kahverengine dönünceye kadar kavuralım.

4.Erişteler istediğimiz rengi alınca üzerine kaynar suyu  ve tuzunu ekleyelim.Tencerenin kapağını kapatalım.

5.Suyunu çekinde ocağın altını kapatıyoruz.10 dakika demlenmeye bırakıyoruz.

6.İster domates sosu ile ister peynirle ister sade olarak servis ediyoruz.İşte bu kadar.Mis gibi ev yapımı makarna ile Tereyağlı eriştemiz hazır.AFİYET OLSUN 🙂

Evde bu lezzetlerle kendi paranızı kazanmak ister misiniz ? Erişte yaparak kendi paranızı kendiniz evden çalışarak kazanabilirsiniz.İşte evde erişte üretip satmak fikri.

Yorum yapın