SİYAH NOKTA MASKESİ

SİYAH NOKTA SORUNU KABUS OLMASIN.

Siyah noktalarla savaşmaya hazır mısınız ? Bence hazır olun.Artık burnunuzdaki siyah noktalardan kurtulmanın vakti geldi.Hem de bu siyah nokta maskesi ile evde bulacağınız malzemelerle burnunuzu temizleyecek,parlak ve temiz bir görünüme sahip olabileceksiniz.Siyah noktalardan kurtulmak için düzenli temizlik,peeling ve tonik uygulaması yapmanız gerekiyor.

Günde bir kaç dakikanızı ayırarak burun bölgesindeki siyah noktalardan kurtulmak hem de evdeki malzemelerle mümkün.

siyah nokta maskesi paranız size kalsın…

Dışarıdan onlarca lira vereceğiniz ürünleri denemeden önce bir de bunları denemenizi tavsiye ederiz. Cildiniz zaten makyaj malzemeleri nedeni ile gün içinde sürekli kimyasallarla temas içinde.

Temizlik ürünlerinin kendiniz doğal ve güvenilir malzemelerden elde ederek cildinize biraz nefes aldırabilirsiniz.Hemde sonucun beklediğinizden daha da iyi olacağına inanıyoruz. Zira bu yöntemler benim kendi kullandığım yöntemler ve bir yan etkisini görmedim. Hem bir alerjiniz yok ise ve cildiniz aşırı hassas değilse kahveden , gül suyundan ,yemeklere bile katılan karbonattan ne zarar gelir ki ?

Burundaki siyah nokta sorunu maalesef birçok kişinin problemidir. AYRICA çok iddialı ürünler ve çok iddialı tedavilerle de bir sonuç alınabileceğinin garantisi yok.

Yani cildinizin bir haasasiyeti yoksa bu tarifi denemekten ne zarar gelir ki?

İsterseniz önce evde yapabileceğiniz siyah nokta maskesi tarifine geçelim.

siyah nokta maskesi malzemeleri :

siyah nokta maskesi

 1 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi

 3-4 damla gül suyu

nohut büyüklüğünde diş macunu

 1 çay kaşığı karbonat

SİYAH NOKTA MASKESİ UYGULAMA

Bütün malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.

Daha sonra temiz cildimizin sorunlu bölgesine sürüyoruz.

Özellikle burun bölgesindeki siyah noktalar için birebir maskedir.

Temiz ve yumuşak uçlu bir diş fırçası yardımı ile masaj yaparak 1 dakika yüzümüzün sorunlu bölgelerine özellikle de burun bölgesine masaj yapıyoruz.

(Kahveden dolayı ciltte biraz yanma olabilir bu normaldir ama anormal bir acı ya da yanma hissederseniz yüzünüzü hemen yıkayıp uygulamaya son veriniz.)

İlk uygulama sonrası değişimi hissedeceksiniz.

İlk uygulama sonunda direk fark edeceğiniz şey burun bölgesindeki parlama ve temiz görüntüsü olacaktır.

Burundaki siyah noktalarınızın zamanla küçüldüğünü ve temizliğe ve bakımına özenle devam ettikçe de yok olduğunu gözlemleyeceksiniz

Bu tarifi iki günde bir yapmanızı tavsiye ederim.Ama burun bölgenizde ya da uyguladığınız bölgede kızarıklık ya da aşırı yanma hissederseniz uygulamayı bırakınız.

Cildiniz aşırı hassas olabilir.Kahveden dolayı biraz yanma yapabilir bu normaldir.

SABIR İŞİ

Bu maske ile evde olan malzemeleri kullanarak burundaki siyah noktalardan kurtulmayı başarmış olacağız.Ama sabırlı olun siyah nokta maskesi uygulamasına devam edin.

UNUTMAYIN SİYAH NOKTA MASKESİ TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİLDİR.

Cilt temizliğine özen göstermeniz de ve makyajınızı da iyice temizlemeniz de siyah noktaların oluşumunu azaltmaya yarayan başka dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Tek başına siyah nokta maskesi yeterli gelmeyebilir veya bir kaç uygulama ile sonuçlar size yeterli gelmeyebilir.

Bütünün parçası

Cilt temizleme aşamaları bir bütünün parçalarıdır.Hiçbir uygulama ya da maske tek başına tek seferde size kesin çözüm sunmaz.Bunu iddia edenler de işi biraz abartmış olurlar.Siyah nokta ile mücadele bir süreklilik ve ekip işidir.Temizlik,peeling,tonik uygulaması,siyah nokta maskeleri…Hepsi siyah noktalarla mücadelenin bir parçası.Cilt bakımını bir rutin haline getirmeniz gerekiyor.Hayatınızın bir parçası olacak yani.Böylece siyah noktalardan kurtulmak için kullandığınız zamanın faydasız ve gereksiz olduğunu düşünmeyeceksinizdir. 

Bu konu ile alakalı söylemek istediğiniz bir şeyler var mı ? Bizimle iletişime geçmek ister misiniz ?

Yorum yapın