Skip to content

banyo havlusu işte böyle yumuşatılır.. Nem kokusu geçmişte kalacak

havlu

Banyo havlusu sürekli nemli kaldığından ya da yanlış yıkandığından sertleşir ve kullanımı oldukça zor bir hal alır.

Havlular hem banyoda hem mutfakta en çok kullanılan ihtiyaçlardan. Sürekli ıslak kaldıklarında da içlerine işlemiş kendine has bir kokuları olur n(kokusuna da benzer bu koku)  ve bu kokuyu gidermek eğer bunları bilmiyorsanız imkansız sayılır yani en azından benim için öyleydi.

İstediğiniz kadar deterjan koyun bu kokuyu gideremezsiniz.

Havlulardaki sertlik sorunu da inanılmaz rahatsız edicidir cildinizi tahriş dahi edebilir.

Peki banyo havlusu sorunu nasıl çözülür ?


Her şey de olduğu gibi bu sorunlarından tabi ki kendine göre çözümleri mevcut buyrun bir de bu çözümleri deneyin .

Banyo havlusu yıkama önerileri

1)Havlularımızı biriktirip yıkamalıyız.Yani havlular sadece havlularla yıkanacak.

2)Havluları da tıpkı diğer kıyafetlerde yaptığımız gibi renkliler ve beyazlar olarak ayırmalıyız.Bu sertlik ve ya koku sorununa bir çözüm değil ama beyaz havluların kreme ya da gri gibi renklere dönmesini kim ister ki ?

 3)Şimdi deterjan koyacağımız bölüme deterjan koyacağımız kadar karbonat koyuyoruz.Karbonat mükemmel bir temizleyici.

bu şekilde yeterince temizlenir mi ?

Bu yöntem banyo havlusu hijyenikliği açısından ne kadar iyidir diye düşünmenize gerek yok çünkü gerçekten havlularınız daha sağlıklı bir yöntemle hem tertemiz olacak hem de mis gibi kokacak.

Havlularım deterjanla temizlendiği kadar temizlenecek mi diye düşünmenize gerek yok bence. Deneyin eminim hak vereceksiniz.

4)Şebeke suları havluları sertleştiriyor. Havlulardaki cildi tahriş edebilecek seviyedeki sertlik genelde bu nedenle olur. Bu sertlikten kurtulmak için sirke mükemmel bir yumuşatıcı. Şebeke suyunun neden olduğu sertlikten de kurtuluyoruz böylece. 

5)Havlumuzu neredeyse bütün kıyafetlerde de yapmamız gerektiği gibi etiketlerinde yazan sıcaklık derecesinde yıkıyoruz.

6)Havluların yıkanma işi bittikten sonra makinede hiç bekletmeden direk asmamız gerekiyor. Kendi ıslağında bekletmememiz çok önemli. Yoksa yeniden yıkayana kadar nem kokusu sizinle gelecektir. İşte bu kadar. Sirke ve karbonatın beraber nasıl bir ikili olduğunu görünce çok memnun kalacağınızı düşünüyorum. Bu sorundan kurtulmak için çok yöntemi tecrübe ettim ve bu en mükemmeli ve kesin sonuç vereniydi benim için. Umarım sizde memnun kalır sorununuza kökten çözüm bulmuş olursunuz . Sağlıkla kalın 🙂 

instagram

Yorum yapın