Skip to content

Gözenek sıkılaştırıcı, renk eşitleyici bir bakım önerisi.. Porselen gibi

Gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımı:

Gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımı uygulaması yapmadan önce bilmeniz ve kabul etmeniz gereken bazı şeyler var.

Siyah noktalar ve gözenekler hem erkeklerin hem kadınların ortak ve büyük düşmanı. Ve öyle kolay bir düşman da değil maalesef.

Şunu söylemeliyim ki siyah noktaların öyle bir iki uygulama kesin bir kurtuluş çözümü olsaydı inanın bunu şimdiye kadar ben bulmuş olurdum.

Gözenekli bir cildiniz varsa ve sürekli siyah nokta oluşan bir bölgeniz varsa yüz bölgenizde o artık sizin bir parçanız olmuştur maalesef.

Bir kere uygulama yapayım kurtulayım yok…

Bu söylediğim kısa süreli uygulamalarla kesin kurtuluş arayanlar için tabi ki. Yani öyle bir iki uygulama ile yüzünüzdeki siyah noktalardan temelli kurtulamayacaksınız.

Gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımı devamlılık ister

Gözeneklerden ve siyah noktalardan kurtulmak icin sürekliliğe ihtiyacınız var. Yani bu uygulamaları alışkanlık haline getirmeniz gerekiyor. Düzenli yüz temizliğini yapmanız , peeling uygulaması yapmanız temizledikten sonrasında gözeneklerinizi kapatmanız gerekiyor. Diş fırçalamak gibi siyah nokta sorunu olan bölgenize sürekli bakım yapmalısınız. Bu konu benim yıllardır sorunum bununla ilgili tecrübelerimi aktaracağım yazılarım olacak. Bu yazıyı onların ilki olması amacı ile yazıyorum.

EVDE GÖZENEK SIKILAŞTIRICI CİLT BAKIMI YAPABİLİRSİNİZ

Hem de bedava.

Evde sürekli kullandığımız ürünlerle ne kadar hızlı ve olumlu sonuçlar alabileceğinizi biliyor musunuz?

Bugün bu anlattığım gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımı uygulamasının ana karakteri karbonat. Tabi ki karbonat olacaktı 🙂 Bir temizlik konusu oldu da karbonatın lafı geçmediği oldu mu hiç ? Siyah nokta sorununda da karbonat hemen derdimiz için yetişiyor.Karbonatın siyah noktalarla ilgili farklı farklı uygulama şekilleri var ama bugün bahsedeceğimiz su ile yapılanı.

Malzemeler

2 litre su

 2 tatlı kaşığı karbonat

Yüzümüzü suya batıracağınız için bunun için uygun bir kap 

Uygulama

Gözenek sıkılaştırıcı cilt bakımı uygulamasına geçiyoruz.Nasıl ki malzemeleri çok az ve kolay ulaşılabilirse uygulamak da bir o kadar kolay.

2 Litre suyu kabınıza boşaltın ve karbonatı da ekleyip karbonatı suyun içinde eritmek için karıştırın. 

TA – TA Hazır işte bu kadar

Peki bunu nasıl uygulayacağız ?Yüzünüzü bu suya 10 saniyelik aralarla batırıp çıkarıyoruz . Ne kadar devam edeceğiniz çok farketmez ben hep farklı süre uyguladım bazen 5 dakika bazen 3 dakika devam ettim bu şekilde. Bu uygulamayı iki günde bir sabahları ya da günün başka bir saatinde de temiz yüzüme uyguladım.Uyguladığınız anda cildiniz yumuşacık oluyor.Gözenek sıkılaştırması biraz daha uzun vadeli bir süreç bir anda hiç bir ürün ya da gözenek sıkılaştırma uygulamasında sonuç alabileceğinizi sanmıyorum.Önemli olan sabırla devam etmek.

Hem doğal hem de bedava olan bu uygulamadan memnun kalacağınızı düşünüyorum.Umarım yorum yapar düşüncelerinizi paylaşırsınız.

Siyah noktalar için peelinge ihtiyacınız var mı ? Çünkü evde kahve gül suyu gibi malzemelerle yine beş kuruş ödemeden çoğu cilt bakım ürünlerinden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.İŞTE BURAYA TIKLAYINIZ.

Yorum yapın