IMDB puanı yüksek en iyi psikolojik/gerilim filmleri

psikolojik/gerilim filmleri öneri listesi :

Hem IMDb puanı yüksek olsun hem de psikolojik/gerilim filmleri arasında başarı oranı yüksek olsun istiyorsanız sıraladığımız psikolojik/gerilim filmleri size göre.
Ayrıca sürpriz sonlarıyla sizi düşündürmeden edemeyecekler.
Haydi başlayalım o halde.

psikolojik/gerilim filmleri önerisi 10 numara :

STANFORD HAPİSHANE DENEYİ :

ımdb :6.9

Stanford üniversitesinde psikolog olarak çalışan Philip Zimbardo, yeni bir deney yapmaya karar verir.Sahte bir hapishane kurarak okulundaki 24 öğrenciyi buraya yerleştirir.Ögrencilerin bir kısmı mahkum, bir kısmı da gardiyan olarak görevlendirilir.Fakat deney hiç de istenildiği gibi geçmeyecektir.Çünkü gerçekten masum bir deney olmadığı anlaşılacaktır.Eğer psikolojik/gerilim filmileri arıyorsanız Stanford Hapishane Deneyi filmi tam size göre.İyi seyirler.

psikolojik/gerilim filmleri önerisi 9 numara :

9-ALTINCI HİS

İMDB: 8.1

6.his filmi hem imdb puanı ile hem de psikoliK/gerilim filmleri arasında bir başyapıt olması ile bu listeye girmeye çoktan hak kazandı benim için.

6.His filmi Spoiler almadan izlemeniz gereken filmlerden biri Altıncı His filmi çünkü gerçekten de filmin sonunda, izlediğiniz şeyleri sorgulamanız gerekecek.


Psikolog olan Crowe ve küçük bir çocuğun gerilim dolu hikayesiyle tanıştığınızda tüyleriniz ürperecek.
Şimdiden spoilersiz iyi seyirler dilerim.

SPLIT BU LİSTEDE 8 NUMARAYA OTURDU

SPLIT

Split film
SPLIT

İMDB :7.3

SPLIT FİLMİ PSİKOLOJİK/GERİLİM FİLMLERİ ARASINDA EN İYİLERDEN (BENİM FAVORİM)

Çoklu kişilik bozukluğu hakkında öğrenmek istedikleriniz değil de bizzat görmek istiyorum diyorsanız işte size göre film SPLIT.

Başrol karakter tam 23 ayrı kişiliği canlandırıyor ve bunlar içinde baskın olan karakteri saldırgan tipi.Film hızlı başlıyor hızlı ilerliyor.

Simdiden iyi seyirler..

7 numaralı fim önerimiz :

İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ:

İçinde yaşadığım deri film
PSİKOLOJİK/GERİLİM FİLMLERİ
içinde yaşadığım deri

BİR DİĞER PSİKOLOJİK/GERİLİM FİLMLERİ ÖNERİMİZ : İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ

İMDB :7.6

Psikolojik/gerilim filmleri arayanlar için bir mucize İçinde yaşadığım deri filmi.İsminden de anlaşılacağı üzere eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmesi ve küçük kızlarının da buna şahit olmasından sonra büyük depresyon geçiren ailemiz iyice hassaslaşmıştır.Hem dram hem gerilim bir arada bulunan film ile bazen üzülecek bazen de tüyleriniz ürperecek.İyi seyirler..

İŞTE 6 NUMARA :

ZİNDAN ADASI

İMDB:8.1

Psikolojik/gerilim filmleri arayıp zindan adasını geçmek olmaz.

Bir film izleyeyim ki sonunda ağzım açık kalsın diyorsanız işte geldi…Çünkü bu filmi bir kere izlemekle ne olduğunu anlayamayacağınıza eminiz.Hatta spoiler bile alsanız bu mümkün değil. :)İki polis memurunun bir akıl hastanesindeki olayı çözmek için gitmesiyle başlayan hikaye sizi son 3 dk da uyandırıyor.Not:dikkatli izlemeniz gereken filmlerden.

5-AKIL OYUNLARI 

Akıl oyunları film
PSİKOLOJİK/GERİLİM FİLMLERİ

İMDB:8.2

Asosyal bir hayat yaşayan matematikçi John Nesh gizli bir örgütle işbirliği içine girer.Fakat bu durum onun hayatını alt üst eder.Bazen her gördüğümüze inanmamalıyız mesajı veren karakterimiz bu zorluğu nasıl aşacak izleyip göreceğiz.Psikolojik/gerilim filmleri arasında kendini kanıtlamayı başarmış o kadar çok film var ki hangisini bu listeye koyacağımızı seçmek gerçekten diğer filmlere haksızlık yapacağımız anlamına geliyor.Ama akıl oyunları filmine bu haksızlığı yapamazdık.

4 NUMARALI FİLM :AKIL DEFTERİ

Akıl defteri film
AKIL DEFTERİ

İMDB:8.5

Hafıza kaybı yaşayan biri karısına tecavüz eden kişiyi nasıl bulabilir?İşte bu soruya cevap bulmak ne kadar zorsa başroldeki oyuncu için de durum gerçekten zor.Psikolojik hastalıkların insanların hayatlarını nasıl etkileyebileceğini gösteren harika bir yapıt.İyi seyirler…

PSİKOLOJİK/GERİLİM FİLMLERİ 3.NUMARAMIZ :

JOKER

Joker film
JOKER


İMDB : 8.5

Joker, Arthur Fleck’in hayatına odaklanıyor.Arthur, hayatta yapayalnızdır,yaşamını taktığı iki maske ile geçirir. Maruz kaldığı zorbalıklar, onun gitgide toluma aykırı bir adam haline gelmesine neden olur. Yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara yelken açılan Arthur, bir süre sonra kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulur. Arthur, zamanla kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.Psikolojik/gerilim filmleri seviyorsanız bu filmi de seveceksinizdir.

psikolojik gerilim filmleri listesi sona yaklaştı

12 KIZGIN ADAM

12 kızgın adam film
on iki kızgın adam

İMDB:8.7

1950 yılında çekilen film siyah beyaz ve aynı mekanda geçtiği için belki sizi sıkabilir.Ama verdiği mesaj ile adalet dersi veren filmimiz hem psikoloji hem hukuk alanındaki herkesin mutlaka izlemesi gereken yaptılardan biri.Bir cinayeti çözmeye çalışırken herkesin dediği mi doğrudur veya her gördüğümüz mutlak doğru mudur? Bu tezi çürütmeye çalışan bir karakter çıkıyor ve tek başına mücadele veriyor.Adalet duygusu incinmemiş kişilerin olmasını o zamanda da görebilmek insana umut veriyor.Psikolojik/gerilim filmleri listemizde 2 numara 12 kızgın adam filmi.

1 NUMARALI ŞAMPİYONUMUZ :GUGUK KUŞU

Guguk kuşu film


İMDB:8.7

Tutuklu olduğu cezaevinden kurtulmak için deli taklidi yapan karakterimiz, akıl hastanesine gittiğinde grupla danışma dersleri almaya başlar. Artık bir tımarhanede mücadele vermeye başlar ve gerçekten bir deli gibi sert bir müdahale ile karşılaşır.Hem kendi ruh sağlığı için hem de arkadaşları için bir plan yapar..

İyi seyirler..

Görüşleriniz neler benimle paylaşın lütfen.

Yorum yapın