Skip to content

En kolayından evde iş fikri-Erişte satarak para kazanabilirsiniz…

erişte

KOLAY AMA Herkes yapamaz


Herkes evden para kazanmak ister.Ama neden herkes evden para kazanamıyor ? Evde iş imkanı mı yok ? Hayır var çünkü sonuçta evden geçimini sağlayan insanlar var. E o zaman neden herkes evden para kazanamaz ?

Çünkü her işte olduğu gibi bu işte de sadece gerçekten azmedenler ve sabreden kazanacaktır.

Hayallerdeki kadar kolay olmuyor maalesef bazı şeyler.

Zaten bu kadar kolay olsa insanlar neden sizin ürünlerinizi tercih etsinler ki?Kendileri için yaparlar para harcamaktansa.

Evde iş imkanı var ama :

Evde iş imkanı var ama zorlukları da var.

Size tavsiyem bir işe başlamadan önce zorluklarına odaklanmanız.

Böylece hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz gerçekten azalır.Çünkü bir sürü ve hatta belki uzun bir süre hiçbir olumlu dönüş alamayabilirsiniz.Bu da sizin heveslerinizin kırılmasına neden olabilir.

Peki gerçekten bu kadar zor mu bu iş ? Aslında en zor kısmı başlayabilme kısmı.

Yani insanlara emeklerinizi ve bu emeklerinizin gerçekten başarı ile sonuçlandığını göstermeniz lazım.

Bir gelen bir daha gelmeli yani. Başlarda az kar çok iş mantığı ile başlamanızı tavsiye ederim.Önce tanının sonra zaten fiyatınızı emeğinize göre ayarlarsınız.

Evde iş imkanı :Erişte satmak

Bu yazımızda erişte satarak para kazanma konusu üzerinden ilerleyeceğiz. Evde iş imkanı var mı yok mu kendiniz belirleyeceksiniz.

Erişte yapmayı biliyorsunuz veya mutfakta iyisiniz ve öğrenebileceğinize inanıyorsunuz.

O zaman şimdilik her şey yolunda demektir.

Erişte yapmak yani makarna kesmek gerçekten fiziksel olarak zor bir iş.Açmak ,kesmek ,kurutmak bunlar hem emek hem zaman istiyor.Eriştenin hamuru sert bir hamurdur bu nedenle açmak çok da kolay değildir.Bu aşama sizi yoracaktır hele ki satacağınızı düşünürsek daha çok iş daha çok emek demektir.

Sonra kesme işlemi var ki o da güçlü bir kol ve pratikleşmiş el hareketleri istiyor.Yani gerçekten zor bir iş ama iyi yanından bakarsak bunlar size bir zaman sonra daha kolay gelecek ve daha hızlı pratik bir şekilde halledeceksiniz bu aşamaları.Zaten bu aşamadan sonra kurutma işlemi çok kolay bir önceki işlemlere göre hele ki havası kuru bir memlekette yaşıyorsanız fırınlamanıza bile gerek kalmayabilir.

MALZEME SEÇİMİ :

Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri bu olmalı.Kendiniz ve aileniz için yapıyormuş gibi malzemeler kullanmalısınız eriştenizde. Yani yumurta en tazesinden olmalı imkanınız varsa köy yumurtası tercih etmelisiniz.Çünkü bu hem eriştenin lezzetini etkileyecek hem de alıcılar doğal köy yumurtalı erişteyi daha çok tercih edeceklerdir.Yani hem lezzet hem pazarlama açısından kaliteli malzeme kullanımı önemli.Eriştenin maliyetini arttıracak bu biraz ama doğal olduktan temiz üretildiğini bildikten sonra maliyet kısmına fazla bakmayabilirler.

PAZARLAMA 

Arkadaşlarınız ,komşularınız ve akrabalarınız sizin erişte sattığınızı bilmeli.Başlangıç olarak bu ilk adım sayılabilir.Doğal ürünler fuarlarında ürünlerinizi satabilirsiniz.Bu fuarlar artık her ilçede belli aralıklarla açılıyor.

Pazarlara da götürebilirsiniz eriştenizi.

Ya da mahallenizden başlamak şartı ile marketlerle konuşabilir anlaşma yapabilirsiniz. Artık bazı aktarlarda bile erişte satılıyor

Oralara da başvurabilirsiniz.Belli bir zaman sonra satış sitelerinize ürünlerinizi koyabilirsiniz.

(Bunun için bazı şartlar var bu aşamaya biraz daha ilerde işi büyüttükten sonra geçmenizi tavsiye ederim.)

Kendi ürünlerinizi bazı şartları tamamladıktan sonra kendi sitenizde ya da sosyal medya da satabilirsiniz.Başlangıç için güzel bir iştir bence erişte yapıp satmak.Çünkü artık insanların çalışma şartları daha ağır olduğu için insanlar bu tarz ekstra zaman ve zahmet isteyen yiyecekler satın almayı tercih ediyor.

Hele ki artık her şeyin hazır ve fabrika ürünü katkı maddeleri içerdiği şu dönemlerde doğal ürünler pazarı zirvelerde ve uzun süre de orada kalacak gibi duruyor.

Umarım aklınızda bir fikir oluşmuştur. Olumsuz yönlerini de anlatmak istedim çünkü hayal kırıklığı yaşamanızı istemiyorum.Şimdiden kolay gelsin.Sağlıkla kalın 🙂 (iletişim için tıklayınız.)

Yorum yapın