Skip to content

ÇOK KONUŞULMAYAN EN İYİ YABANCI DİZİLER

Hepimiz neredeyse yeni bir diziye başlamadan önce bazı araştırmalar yaparız. En iyi yabancı diziler dururken daha alt seviyede kalan dizilerle vakit kaybetmek istemeyiz.

En iyi yabancı diziler

Öneri listelerini inceleriz,öneri videoları izleriz,imdb puanlarına bakarız dizilerin.Ama neredeyse hemen hemen her listede hep gördüğünüz belki de çoktan çoğunu izlediğiniz dizilerle doludur bu listeler.

Bu yazım benim tavsiye listelerinde çok sık rastlamadığım ama izlerken de gerçekten keyif aldığım en iyi yabancı diziler listesi olacak.Umarım bu dizilerden en az ikisini izlememişsinizdir ve bu yazıdan sonra bir şans verirsiniz.

1-ALTERED CARBON

altered carbon

ımdb : 8.1

ALTERED CARBON KONUSU :

Buzda geçen 250 yıldan sonra yeni bir vücutta dirilen bir mahkûm, özgürlüğünü geri kazanmak için akılalmaz bir cinayeti çözmek zorundadır.

Kişisel yorumum :

Uzun uzun Altered carbon dizisinin konusunu yazmak istemedim spoiler vermek istemediğim için. İmdb puanı gayet yeterli olan Altered carbon dizisinin birinci sezonu gerçekten güzel.Bir kaç günde izleyip bitirdim ben.Ama ikinci sezon için aynı şeyi söylemeyeceğim.Bunun nedeni ise benim için sadece başrolün değişmiş olması eminim ikinci sezonu da seven bir çok izleyici vardır.Birinci sezonunu güzelliği için bu diziyi en iyi yabancı diziler listeme ekliyorum.Umarım beğenir ve siz de en iyi yabancı diziler listenize eklersiniz.


2)KİLLİNG EVE

KİLLİNG EVE IMDB :8.3

Luke Jennings’in kitaplarından uyarlanan Killing eve, ajan olmanın hayallerini kuran bir kadının beklenmedik bir maceraya atılmasını anlatıyor. Güvenlik hizmetlerinde çalışan Eve ise ajan olma hayalleri kuran bir kadındır. Villanelle ise şiddete dayanan işinin kendisine sunduğu lüks hayatı ve güzel giyinmeyi seven bir katildir.Dizi genel olarak bu ikisi arasındaki kedi fare kovalamasını işliyor.

Killing eve dizisi kişisel yorumum :

Killing eve dizisi benim en iyi yabancı diziler listeme girmeyi başardı çünkü dizideki kostümler bir harika.Özellikle Villanelle karakterinin güzel giyinmeye olan tutkulu bağımlılığı diziye ayrı bir renk katıyor.

Dizi sürekli dünyanın farklı yerlerinde sahneler izletiyor bize.Bu nedenle dizide farklı faklı diller ve aksanlar da görüyoruz.

Dizinin türü dram olsa da yer yer çok eğlenceli sahneler izletiyor dizi bize.Evet bazı mantık hataları da var dizide artık yabancı diziler hep mantık hatası ile donatılmış durumda resmen.

EN İYİ YABANCI DİZİLER

3 NUMARA : ORPHAN BLACK

ORPHAN BLACK

ORPHAN BLACK IMDB :8.3

Çok umutsuz olduğunuz bir anda tam karşınızda birinin intihar ettiğini görseniz ne yapardınız ? Hele ki bu kişi size tıpkı ikiziniz gibi benziyorsa. Sarah karakterinin şahit olduğu bu intihardan sonra hayatı tamamen değişecek ve kendisinin klonlarının olduğunu öğrenecek.

ORPHAN BLACK DİZİSİ KİŞİSEL YORUMUM EN İYİ YABANCI DİZİLER ARASINDA MI ?

Bazı sahneleri acemice olsa da Orphan Black benim izlediğim farklı dizilerden.Başrol karakterinin tek başına kaç farklı role girdiğini ve hepsini nasıl başarı ile canlandırdığını izliyoruz dizide.Bu nedenle Orphan black dizisi benim listemde 3 Numaramı almayı başardı.

EN İYİ YABANCI DİZİLER 4 NUMARA :

4)WAYWARD PİNES

WAYWARD PİNES

WAYWARD PİNES İMDB : 7.4

En iyi yabancı diziler listesinde sona yaklaşıyoruz.

DİZİ KONUSU :

Wayward pines Amerika’da bir kasabanın adı.Ama bir girenin bir daha çıkamadığı değişik yaşayış ve kuralların olduğu bir kasaba.Dizi bu kasaba da geçen olayları anlatıyor.

Wayward Pines Kişisel Yorumum :

Farklı bir dizi arıyorsanız kesinlikle bu diziye de bir şans vermeniz lazım. İmdb puanının düşük olması sizi yanıltmasın çünkü dizinin karakterilerinin oyunculukları gayet güzel.Daha yüksek imdb puanına sahip bir kaç diziden iyi olduğu da bir gerçek.

Tabi ki yine bu dizinin de Altered carbon gibi ilk sezonu daha başarılı.

5)LIVING WITH YOURSELF ( EN İYİ YABANCI DİZİLER LİSTESİ SON DİZİ )

LIVING WITH YOURSELF İMDB :7.2

Miles karakterinin daha mutlu olmak için başvurduğu deneysel bir tedavi sonucu klonlanması anlatılıyor dizide.Dizinin türü ise komedi.Komedi türü seviyorsanız bu diziye de şans vermenizi öneririm.

En iyi yabancı diziler sizin için hangileri ?

Yorum yapın