Çocuk filmleri mi arıyorsunuz ? İşte 5 muhteşem çocuk filmi

patron bebek

Ailecek güzel vakit geçirmek istiyorsunuz ama çocuk filmleri kategorisinden hangisini seçeceğinize karar veremediniz mi ?

Hem sizi sıkmayacak hem çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirebileceği filmleri sizin için sıraladık.Bu listeden herhangi birini hala izlemediyseniz çocuklarınızla izlemenizi tavsiye ederiz.

Çocuklarımızın da gerek olmadıkça dışarı çıkamadığı pandemi günlerinde çocuklarınızla daha verimli ve öncekine nazaran daha çok vakit geçirmenizi öneririz.

Oyunlar,filmler,etkinlikler..Ailecek vakit geçirebileceğiniz her şey.

Biz çocuk filmleri arasından en sevdiğimiz 5 tanesini seçtik.Umarım izler ve beğenirsiniz.

işte ailecek izlenecek çocuk filmleri listemiz….

Stardog and Turbocat

stardog and turbocat

Stardog adlı bir köpek ve Turbocat adlı bir kedi…Kaybolan sahiplerini arayan iki arkadaş..Bu iki arkadaşın adı Budy ve Felix..Sahiplerini bulmak amacıyla çıktıkları bu yolculukta başlarına gelmeyen kalmıyor.Hem arkadaşlığın gücünü keşfediyorlar hem de kendi güçlerini keşfetme fırsatı buluyor bu iki arkadaş.Çocuk filmleri arıyorsanız bu harika filmi mutlaka öneririz.

the academy of magıc

the academy of magıc

Özel yeteneklere sahip bir çocuk olan Auro aynı zamanda kimsesizdir de.Bir gizemli bir yaratık Auro yu bir academy ye götürür. Auro burada kendisi gibi olan arkadaşları ile macera dolu zaman geçirir.Öğrendikten sonra kendini büyük bir mücadelenin ortasında bulunan Auro nun şimdi çok büyük bir sorumluluğu vardır.Auro kendini ve arkadaşlarını koruyabilecek mi ? Çocuklarınızla güzel zaman geçirmek istiyorsanız the academy of magıc filmini size öneririz..

Çılgın kuşlar

çılgın kuşlar

İlkbahar gelince yıllık yetenek şovlarının düzenlendiği bir orman.Feernvillle de ilkbahar geldiyse ormandaki hayvanların şarkı söyleme becerilerini gösterecekleri şova katılacaklar demektir.Şovun favori kuşları ve onların rakibi başka bir grup.Eğlenceli çocuk filmleri arıyorsanız Çılgın kuşlar filmini buldunuz.Tebrik ederiz.

Çocuk filmleri arıyorsanız sıradakiler bizim favorimiz

BUZ DEVRİ SERİSİ

buz devri

Büyük ihtimalle bu seriyi çoktan duydunuz.Buzul dünya da hayatta kalmaya çalışan hayvanların bir sürü macerasını konu alıyor.Arkadaşlıklar,dostluklar,akrabalıklar ve aile..Bu filmde her zorluğun beraber üstesinden gelen hayvanları göreceksiniz. Genel olarak çok eğlenecek yer yer güzel mesajlarla duygulanacaksınız.Eğer buz devri serisini izlemediyseniz mutlaka birinci filminden itibaren izlemeye başlamalısınız.Ayrıca bu filmi çocuklar izlerken siz de bir sonrakini iple çekeceksiniz.Hem çocuklar hem de yetişkinler gönül rahatlığı ile izleyebilir.

Patron bebek

patron bebek

En sevdiklerimizi sona sakladık evet.Patron bebek.Tıpkı buz devri filminde olduğu gibi sadece çocuklar değil yetişkinler de çok güzel vakit geçirecek.

Bir bebek düşünün ki aslında ailesi yanında normal bir bebek gibi ama normal de bebeklerin patronu diyebiliriz. Patron bebek görev başında iken takım elbiseli,yetişkinler gibi giyinen ,konuşan ve davranabilen…

7 yaşındaki abisi kardeşinin garipliklerinin farkındadır ve kardeşi ve bebekler konseyi ile bir mücadeleye girer.Ailesine bu durumu kanıtlamak istemektedir ama patron bebek tarafından yakalanır.

Neyse daha fazla anlatıp bu güzel filmin heyecanını kaçırmayalım.Ancak bize güvenin bu film çocuk filmleri arasında resmen bir numara.

çocuk filmleri seçerken dikkat etmemiz gerekenler

Sağlıklı olan davranış anne ve babanın filmleri çocuklara izletmeden önce kendileri izlemeleridir.Anne baba olarak çocuklarımızı olumsuz etkileyebilecek her türlü davranıştan,her türlü medya yayın organından korumak bize düşüyor.Günümüz şartlarında bir film izlemeden önce o filmi önceden izlemeye fırsat pek mümkün olmasa da bu işi ciddiye almalı çocuğumuzu olabildiğinde kendimiz takip etmeliyiz.

Öncelikle kendi çocuğunuzun yaşına uygun çizgi filmler-filmler seçmelisiniz.Her çizgi filmi her çocuk izleyebilir olarak düşünmek pek doğru değildir.Çok güzel mesajlar içeren herhangi bir film veya çizgi film sizin çocuğunuzu olumsuz etkileyebilir.O nedenle çocuğu tanımak çocuğa özel filmler seçmek çok önemlidir.

Çocuğunuza olumsuz davranış kazandırma ihtimali olan , saldırganlık ,şiddet gibi temalara sahip filmlerden uzak durmak gerekmektedir.

Yani sonuç olarak ne kadar çocuk filmi ya da çizgi film olarak da geçse hiç bir filmi araştırmadan izletmemenizi tavsiye ederim.Çocuğunuzu tanımalı benim çocuğum bu filmi hayal dünyasında nasıl canlandıracak filmden sonra nasıl etkilenecek sorusuna rahatlıkla cevap verebiliyor olmanız gerekmektedir.

Buradaki tavsiye listesinde bulunan filmleri çocuğunuzun yaşına göre izletebilirsiniz. iyi seyirler dileriz.

Yorum yapın