ailecek izlenecek filmler-en iyi 5 aile filmi

Ailecek izlenecek filmler arıyorsanız biraz dikkatli olmanızı öneririz. Özellikle çocuklu aileler film seçmeden önce daha detaylı bir araştırma yapmalı.

Ailecek film izlemeyi çok seviyorsunuz ama hangi aile filmleri ni seçmelisiniz bilmiyorsunuz ? İşte bu liste tam size göre. Sevdiklerinizle film ortamını hazırlayın ..Mısırları patlatın. İşte sizin için hazırladığımız en iyi 5 aile filmleri…

ailecek izlenecek filmler listesi

1-MADAGASKAR

madagaskar film
madagaskar

imdb : 6.9

TÜR : MACERA/KOMEDİ

İlk film önerimiz madagaskar oldu. Sanırım benim çocukken izleyip aklımda kalan filmler arasında madagaskar filmi en iyilerinden olanı.

Bir hayvanat bahçesinde gayet rahat bir hayat süren Aslan Alex, zürafa Melman, su aygırı Gloria ve zebra Marty güzel bir dörtlü arkadaş grubudur. Şehrin ortasında ve doğal ortamlarından uzak olmasına rağmen birbirleri ile gayet mutludurlar. Ama bir gün Marty dışarıya merak salar ve hayvanat bahçesinden kaçar. Macera da böyle başlamış olur aslında. Çünkü arkadaşları Marty yi tek bırakmayacak peşlerine düşeceklerdir. Bugünden sonra aslında işler iyice karışmaya başlar ve geri dönüşü olmayan bir yola çıkmış olurlar. Bu dört arkadaşın macerasını kaçırmayın deriz. Hele ki ailecek izlenecek film arayıp da bu filmi izlememek büyük bir eksiklik olacaktır. Madagaskar aile filmleri arasında en iyilerinden…İyi seyirler….

2-Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Charlie'nin çikolata fabrikası
Charlie’nin çikolata fabrikası

imdb : 6.6

Tür :MACERA/KOMEDİ

Tim Burton’ın klasik bir çocuk kitabından uyarladığı filmde Johnny Depp, tuhaf çikolata kralı Willy Wonka rolünde. Willy Wonka’ya neden tuhaf dendiğini izledikçe anlayacak ve böyle diyenlere hak vereceksiniz. Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır ve bu fabrikayı kendisinden sonraya bırakacağını birini aramaktadır. Bu kişiyi bulmak için farklı bir yola başvurur.Ülke genelinde uyguladığı bir yöntem ile 5 çocuk seçer ve bu çocuklardan biri de Charlie’dir.

Bu çocukları önce eğitecek sonra aralarından birini seçip çikolata fabrikasını bu çocuğa bırakacaktır.

Macera dolu Charlie’nin çikolata fabrikası filminde ailenizle tek bir dakika bile sıkılmadan vakit geçireceksiniz. Her karakter birbirinden farklı..

İyi seyirler.

3-İnanılmaz Aile

inanılmaz aile
inanılmaz aile

imdb : 8.0

tür :macera/komedi

Bu harika aile filmi güçlerini saklamak zorunda kalan ve normal insanlar gibi yaşamaya başlayan bir aile hakkındadır. Ailecek izlenecek filmler arasında bir aileyi anlatan bu film tam size göre olabilir.

Bir zamanların en büyük süper kahramanlarından biri olan Bob Parr, Mr. Incredible adıyla tanınmaktadır. İnsanları kurtaran ve kötülüklerle savaşan Bob artık bu süperkahramanlık işlerini bırakır ve ailesiyle normal bir şekilde yaşamaya başlar.
Özel bir programa bağlı olarak ailesiyle birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmeye başlayan Bob, 15 yıl aradan sonra çok özel bir görev alır. Görev alır ama işler tam da istediği gibi gitmez ve mecburen ailesi de bu olaya dahil olmak zorunda kalır.Bu ailenin ve arkadaşlarının başından geçen macerayı kaçırmayın deriz.

İyi seyirler….

4-ters yüz

ters yüz
ters yüz

imdb :8.1

tür: Fantastik/Komedi/Drama filmi

İşte ailecek izlenecek filmler arasında benim en sevdiğim film. Ters yüz belki de 5 kere izlediğim bir filmdir. Yeri geliyor üzülüyorsunuz yeri geliyor kahkaha atıyorsunuz. Ama izlediğim aile filmleri arasında en orijinalleri arasında…

Küçük Riley için hayat, babasının San Francisco’da yeni bir işe başlamasıyla baştan aşağıya değişir. Orta-Batı’daki yaşamını geride bırakan Riley’ı şimdi yeni bir ev, okul ve arkadaşlar beklemektedir. Peki içindeki duyguları o ne söyler? Neşe (Amy Poehler), Korku (Bill Hader), Öfke (Lewis Black), Nefret (Mindy Kaling) ve Üzüntü (Phyllis Smith)… Riley’in zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren duyguları bu yeni hayata alışırken ufak bir kaosa neden olacaktır. Neşe, Riley’nin en önemli duygusudur ve onu hep pozitif tutmaya çalışır ama diğer duygular bu yeni hayatına uyum sağlama konusunda biraz şaşkındır…

Orijinal fikri ve yönetmenliği Pete Docter’a ait olan eğlenceli animasyonun senaristi Michael Arndt. Disney ve Pixar’ın ortak yapımı filmin orijinal seslendirme kadrosunda ise Amy Poehler, Bill Hader, Mindy Kaling, Phyllis Smith ve Lewis Black gibi isimler yer alıyor.

5-Garfield (2004)

imdb : 5.0

tür:komedi

GARFIELD

Garfield, o şişko, lazanya delisi yaratık, bir kedinin isteyebileceği her şeye sahiptir. Ancak Jon, eski okul arkadaşı, veteriner Liz’i etkileme çabasına girip de Odie adında bir köpek alıp, bir de onu eve getirince Garfield hayatta istemeyeceği tek şey ile karşı karşıya kalır. Rekabet! Bir gece Odie evden kaçar ve Garfield onu dışarıda bırakınca birileri tarafından kaçırılır. Garfield kendisinden umulmadık bir biçimde Odie’nin peşine düşüp onu kurtarmaya kalkışır. Bu işte ona yol boyunca türlü arkadaşları yardım edeceklerdir. Son derece keyifli bir animasyon filmi ile karşımızda.

İLETİŞİM

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR. 5 MUHTEŞEM ÇOCUK FİLMİ….

Yorum yapın