Skip to content

8 Mükemmel fikir

düşünün

Bu yazımızda evden para kazanma yolları ile ilgili hem tavsiyeler vermeye hem de fikirler paylaşmaya çalışacağım.8 mükemmel fikirden biri size uyacaktır eminim.

Evden para kazanma ne kadar mümkün ?

Evden para kazanma mümkün.Ama bunun için sizde olması gereken bazı özellikler var.Bunlardan ilki sabır.

1)SABIRLI OLMALISINIZ.

Sabır en önemli ihtiyacımız bu yolda.Çünkü evden para kazanma öyle hop diye olacak bir iş değil.Başlarda çok emek verip az para kazanabilirsiniz.Hatta belki bir iki ay hiç bir şey kazanamazsınız.Malzeme ya da hizmet artık ne yapacaksanız o elinizde patlayabilir.

Evde para kazanma karar aşaması ile bitmiyor

.En az 3 ay sabretmelisiniz. Hemen beklenti içine girmemelisiniz.

2)HAYALPEREST OLACAKSINIZ AMA ASIL KONUDA

Asıl konuda hayalperest olabilirsiniz.Asıl konu nedir :

CEVAP EVDEN PARA KAZANMA

Bu konuda hayalperest olun.Ürünlerinizi nasıl daya iyi pazarlayabilir,satabilirsiniz ? Bunları hayal gücünüzle zenginleştirin.Ürünlerinizi çekici kılmaya çalışın yani.

Ama..Hayalperest de olmayın ki evde çalışmaya başlayarak kısa süre de ya da biraz daha uzun süre de normal bir meslek kadar da kazanamayabilirsiniz.Yani insanlar öğretmen olmak için mesela yıllarca bu alanda eğitim görüyorlar ,onlarca sınava giriyorlar mesleğe giriş yaptıktan sonra da çalışıp kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar.

AZİMLİ OLMALISINIZ :

Azimli olmalısınız.Ama bu sadece ev işleri için geçerli değil.Bütün meslek çeştleri için gerekli .Çalışan kazanıyor.

NE VERİRSENİZ ONUN KARŞILIĞINI ALIRSINIZ.

Sosyal olmalısınız :

Ürünlerinizi başta çevrenize satacağınıza göre sosyal bir çevreniz olmalı.Ayrıca işler büyüyünce de sosyal medyadan da yürütebilirsiniz.

Bunun için insanlarla sürekli iletişim halinde olmalısınız.

Başlamadan önce kendinize sorun :

NE YAPMAKTAN ZEVK ALIYORUM?

Bu çok önemli çünkü kimse sevmediği biri işte büyüyemez ya da devam edemez.Etse bile bütün hayatı sevmediği şeyleri yaparak geçer ?

Siz öncelikle çok para getiren alanlara bakmaktansa kendi sevdiğiniz uğraşlara bakmalısınız.Ne yapmaktan zevk alırsınız ? Evden para kazanma fikri size yakın vadede olumlu dönüt sağlayamayacağı için bu uğraşa harcadığınız zamanı boşa gitmiş zaman olarak görmemeniz lazım sevdiğiniz ki bir şeyleri yapmış olmak boşa uğraş değildir.

BURAYA KADAR HER ŞEY KAFANIZA YATTIYSA ŞİMDİ SİZİN İÇİN 5 EVDEN PARA KAZANMA FİKRİ SUNMAK İSTİYORUM.

1)MUTFAKTA ZAMAN GEÇİRMEYİ SEVİYORSANIZ :

Mutfakta zaman geçirmeyi mi seviyorsunuz?

Peki öyleyse.Önü çok açık bir hobiniz var demektir. Eriste yapabilir misiniz ya da mantı, tarhana.. .Eminim ki mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsanız bu sorunun cevabının evet olması yüksek ihtimaldir.Ama cevabınız hayır mı ? Önemli değil çünkü öğrenmesi hiç zor değil.Bir iki denemeye mükemmel yapacaksınız.

E yaptık erişteyi ne olacak şimdi ?Şimdi eristemiz ile nasıl para kazanacağız bu sorunun cevabını bulacağız.

Mini marketlerle konuşun mahallenizde mutlaka vardır.Artık hepimiz doğal ev yapımı ürünler arıyoruz.Makul bir fiyat seçin ve marketlerle anlaşın.Çevrenize arkadaşlarınıza haber verin.İnanın işinizi iyi temiz ve kaliteli ürünlerle yaparsanız sadece tavsiyelerle bile size ulaşan insanlar olacaktır.

Zamanla kendi internet sitenizi açarak işinizi büyütebilirsiniz bile.

2.Ben oya yapmayı , el işi yapmayı seviyorum .


Böyle bir hobiniz varsa şanslısınız.Zira yazmalar ,çemberler çeyizlik ürünler oldukça rahat satılıyor çünkü artık bunların nasıl yapılacağını bilen insanlar bile çok azaldı. El işi çeyizlik ürünlerizi sadece komşulara bile gösterseniz sonradan siparişlere yetişemeyebilirsiniz. Bu şekilde araba alan tanıdıklarım var.Tabi ki uzun süreli birikim sonrası.

Çeyizlik dikim evleri ile de konuşabilir vitrinlerinde ürünlerinizin sergilenmesini sağlayabilirsiniz.

3.Ben bitki bakmayı seviyorum 


Kaktüs ve ya sukulent yetiştirmeyi düşündünüz mü hiç ? Eğer cevabınız evetse ya da çoktan yetiştiriyorsanız işte size güzel bir fikir.Hediyelik mini kaktüs ve sukulent yetiştirin. İnsanlar artık nişanlarında nikahlarında sukulent dağıtmaya başladı.Sukulentlerınizi çoğaltın zira onların hediyelik hale gelmesi biraz sabır istiyor.Ama bir düşünün bir tane sukulentten en az yirmi yeni sukulent üretebilirsiniz. Sukulentlerımizi yetiştirdik ve ürettik nasıl mı satacağız ? Organizasyonlarla konuşun onlarla anlaşın ya da çiçekçilerle.

4.Yazmayı ,araştırmayı seviyorum 


Makale yazabilir misiniz ?Uzmanı olduğunuz bir konu ya da sürekli araştırdığınız bir alan var mı? Bazı büyük siteler makale yazacak insanlara ihtiyaç duyuyor kelime sayısına göre de ücret veriyorlar.Emeğinize göre yüksek miktarlar değil evet ama başlamak İnternette yazma mantığını öğrenmek için ideal.Sonrasında kendi blog sayfanızı oluşturabilir oraya yazılar yazar bir süre sonra daha iyi miktarlar kazanabilirsiniz.

5)ONLİNE OYUN OYNAMAYI SEVİYORUM

Oyun oynayarak bile paranızı kazanabilirsiniz.Video paylaşım platformlarında oyun videolarını yayınlar ve reklam gelirleri elde edebilirsiniz.Bu platformlardaki oyun videolarının ne kadar izlendiğine bakarsanız insanların oyun videoları izlemekten de zevk aldığını göreceksiniz.Ayrıca bu platformlarda kazanılan paralar öyle küçük miktarlar da değil.Tabi ki yazının başından beri belirttiğim gibi zamanla olacak bu kazançlar.

Oyun içi profillerinizi karakterlerinizi güçlendirip karakter ya da oyun hesabı satabilirsiniz.

ekstra : Küçük bir deponuz ve az bir sermayeniz varsa istiridye mantarı yetiştirmeyi düşünebilirsiniz.İstiridye mantarının pazarı çok büyük değil ki bu da şansınız yüksek demek.İşte tüm maaliyetleri ve her aşaması ile istiridye mantarı yetiştirme yazımız.

Yorum yapın